Nawigacja

 • Spotkanie rekrutacyjne do klasy pierwszej.

  Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne do klas pierwszych, które odbędzie się 21 lutego o godzinie 10.00 i 14.00.

 • Terminy przeprowadzania wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2022/23

  Stopień szkolny przeprowadzany jest w szkołach, do których uczęszczają uczestnicy. Stopień szkolny konkursu rozpoczyna się o godz. 9.00 i trwa 90 minut.

  Więcej informacji znajduje się na stronie https://kuratorium.bialystok.pl/wazne/terminarz-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-2.html

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

  Nasza szkoła przystąpiła do uczestnictwa w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. 

  Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie, której link znajduje się poniżej. 

 • Informacja o badaniu PIRLS

  Badanie PIRLS jest przeprowadzane od 2001 roku co 5 lat. Polska brała udział w badaniu w latach 2006, 2011 i 2016 roku. W ostatniej edycji badania w roku 2016 oprócz Polski wzięło udział 50 krajów z całego świata.
  Szkoły, które mogą wziąć udział w badaniu, są losowane zgodnie z procedurami międzynarodowymi. Dążąc do zebrania danych reprezentatywnych dla całego kraju, jedynie w wyjątkowych przypadkach dopuszcza się odmowę szkoły lub rodziców ucznia.
  W każdej wylosowanej szkole udział w badaniu weźmie jeden lub dwa wylosowane oddziały klasy czwartej, w zależności od liczby oddziałów w danej szkole. Uczniowie z wylosowanych oddziałów będą proszeni o przeczytanie tekstów i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące rozumienia i interpretacji oraz wypełnienie prostej ankiety na temat ich doświadczeń czytelniczych. Całe badanie odbędzie się jednego dnia i potrwa około 3 godzin lekcyjnych. O wypełnienie ankiety będzie też proszony dyrektor szkoły, nauczyciele języka polskiego w wylosowanych oddziałach oraz rodzice badanych uczniów.
  Szczegóły organizacyjne oraz harmonogram badania omówią z Państwem zarówno pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych, jak i przedstawiciel firmy ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku sp. z o.o.
  W celu zapewnienia aktywnego udziału w badaniu możliwie pełnej liczby wylosowanych uczniów dyrektor szkoły będzie proszony o wyznaczenie Szkolnego Koordynatora Badania. Zadaniem osoby pełniącej tę funkcję będzie wyjaśnienie uczniom celów badania, zachęcenie ich do rzetelnego podejścia do badania i zaapelowanie o wysoką frekwencję. Osoba ta przygotuje też wykaz wszystkich uczniów w oddziałach wylosowanych do badania oraz będzie nadzorować zbieranie zgód rodziców na udział dziecka w badaniu.


  Szkoły uczestniczące w badaniu otrzymają specjalny certyfikat.


  Badanie PIRLS służy ocenie poziomu nauczania w całym kraju, a nie w poszczególnych szkołach. Wyniki badania zostaną opracowane – podobnie jak w poprzednich edycjach – jedynie w postaci zbiorczych zestawień na poziomie ogólnokrajowym. Lista szkół biorących udział w badaniu i wyniki badania w tych szkołach nie zostaną nikomu udostępnione. Załącznikiem tego listu jest raport z badania PIRLS 2016, w którym zaprezentowano wyniki i wnioski podsumowujące poprzedni cykl badawczy. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami i sposobami prezentacji danych. Na końcu raportu znajdują się również przykładowe teksty i zadania z omówieniem.
  Realizacja badania odbędzie się zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych oraz zapisami Kodeksu Cywilnego. Nazwiska uczniów i nauczycieli będą wykorzystane tylko w celach technicznych. Dostęp do nich będą mieć wyłącznie upoważnieni członkowie zespołu badawczego. Po zakończeniu realizacji badania listy nazwisk zostaną niezwłocznie zniszczone (trwale skasowane z nośników elektronicznych, a w wersji papierowej zniszczone komisyjnie). W bazie danych uczniowie i nauczyciele będą identyfikowani wyłącznie na podstawie przypisanych im numerów. Organizatorzy, za pośrednictwem szkoły, zwrócą się do rodziców uczniów z pisemną prośbą o wyrażenie zgody na udział ich dziecka w badaniu.
  Realizację badania PIRLS wspiera Ministerstwo Edukacji i Nauki, które powiadomiło o badaniu Wojewódzkich Kuratorów Oświaty.

 • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

  Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

  Stopień trudności Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych był w tym roku rekordowo wysoki. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Sumienna, ciężka praca, pasja i talent zawsze przynoszą efekty :) Wyniki olimpiad dowodzą, że język angielski i matematyka to dziedziny, w których nasi uczniowie brylują. Oto szczęśliwcy, którzy uzyskali paszport do wymarzonej szkoły średniej:

  Matematyka

  Laureaci:

  Weronika Betiuk
  Gustaw Gabrylewski
  Paweł Michałowski

  Finalista:

  Maciej Sobolewski - jedyny 5-klasista, który brał udział w etapie wojewódzkim :)


  Język angielski

  Laureaci:

  Iga Hajdukiewicz
  Veronica Olechno

  Finaliści:

  Maja Bujalska
  Gustaw Gabrylewski
  Maksymilian Palmer
  Krzysztof Rogowski

   

  Kochani, jesteśmy z Was bardzo dumni i mamy nadzieję, że na kolejnym etapie edukacji będziecie wciąż realizować swoje pasje z takimi sukcesami.

 • Jak wesprzeć dziecko przed egzaminem?

  Praktyczne wskazówki dla rodziców uczniów klas ósmych dotyczące pomocy dziecku w sytuacji stresu przedegzaminacyjnego.

 • Lektura na Nowy Rok

  Lektura na Nowy Rok
 • Ogromny sukces naszych uczennic!

  Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom - Amelii Gabrylewskiej oraz Hannie Karetko, które wcielają się w rolę księżniczki Turandot w operze Giacoma Pucciniego "Turandot" w OiFP. Jesteśmy z Was bardzo dumni! heart

   

 • Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych

  Wspólny projekt naszego przedszkola i szkoły "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych" odniósł sukces!
  Odbiór nagrody z rąk gospodarzy uroczystości - Podlaskiego Kuratora Oświaty Beaty Pietruszki, Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego oraz dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Iwony Szcześniak to duże wyróżnienie. Galę rozdania nagród uświetnił występ Chóru Miasta Białystok oraz wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Cel konkursu osiągnięty - zintegrowanie uczniów, nauczycieli i rodziców w przeżywaniu świąt narodowych. Brawo!

 • Talenty XXI wieku

  25 października 2018 roku w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym podsumowano działania podjęte w ramach V edycji "Talentów XXI wieku". 10 uczniów 8 klasy brało udział w zajęciach prowadzonych w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach przez wykładowców Wydziału Architektury, Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, Wydziału Biologiczno-Chemicznego, Wydziału Fizyki, Pedagogiki i Psychologii, Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB oraz Wydziału Lekarskiego z Oddziałami Stomatologii, a także Wydziału Farmaceutycznego i pracowników Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pięciu uczniów naszej szkoły otrzymało certyfikaty i pamiątkowe medale 
  Projekt wspierał utalentowanych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, medycyny, informatyki, ekonomii, prawa, przedsiębiorczości i treningu kreatywności. 
  Cieszymy się, że nasi uczniowie w tak młodym wieku czują się na uczelniach, jak ryby w wodzie 

  x

 • Ola Dziemiańczuk i Jan Mancewicz z grupą Atom Mini wywalczyli miejsce w półfinałach w programie World of Dance!

  Gratulacje i dalej trzymamy kciuki w pojedynkach na żywo 👏🏼

 • Kangur Matematyczny 2018 - osiągnięcia

  Ogromny sukces naszych uczniów w konkursie Kangur Matematyczny 2018 - uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w Centrum Edukacji Nauczycieli. GRATULACJE!!!

 • O Turnieju Tańca w Obiektywie

  Zachęcamy do obejrzenia relacji z X Wiosennego Turnieju Tańca, który odbył się z myślą o Małgosi Tomczak.

  http://bialystok.tvp.pl/37231505/16052018-godz1830

  (minuta 16.06)

   

 • Mistrz!

  Krzyś Wojtacha wygrał w Wilnie Międzynarodowy Turniej Szachowy. Brawo!

 • Wspaniali tancerze!

  Nasi tancerze z klas czwartych zdobyli złote medale na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego. Brawo!

   

   

 • Dni Hiszpańskie 2018

 • Wspaniałe wokalistki!

  16.03.2018

  VII MIEJSKI KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ Sing a song pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białystok przyniósł sukcesy naszym szkolnym wokalistkom.

  Kategoria zespół: Amelia Gabrylewska, Klaudia Hanusiak, Maja Tyborowska - 1 miejsce

  Kategoria soliści: Hania Karetko - 3 miejsce.

  Gratulujemy!

 • Wspieramy fundację Dr Clown

  Drodzy Rodzice! Pragniemy gorąco podziękować za wsparcie i zaangażowanie! To dzięki Wam i grupie Cyrkplozja na buziach dzieci z białostockich szpitali i domów dziecka pojawią się słodkie uśmiechy . Ilość zebranych słodyczy oraz pieniędzy jest potwierdzeniem naszej wielkiej mocy, którą wspólnymi siłami przekazujemy światu! 

 • Konkursy wojewódzkie tuż, tuż!

  Terminarz wojewódzkich konkursów przedmiotowych

  Zakresy wymagań:

  Język angielski

  Matematyka

  Język polski

  Historia

  Informatyka

  Język niemiecki

   

Aktualności

Kontakt

 • Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. Boruty 18, 15-157 Białystok
 • (85) 676-27-96
  lub 662 777 199

Galeria zdjęć