Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne do klas pierwszych, które odbędzie się 21 lutego o godzinie 10.00 i 14.00.
Stopień szkolny przeprowadzany jest w szkołach, do których uczęszczają uczestnicy. Stopień szkolny konkursu rozpoczyna się o godz. 9.00 i trwa 90 minut.
Więcej informacji znajduje się na stronie https://kuratorium.bialystok.pl/wazne/terminarz-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-2.html
Nasza szkoła przystąpiła do uczestnictwa w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie, której link znajduje się poniżej.
Badanie PIRLS jest przeprowadzane od 2001 roku co 5 lat. Polska brała udział w badaniu w latach 2006, 2011 i 2016 roku. W ostatniej edycji badania w roku 2016 oprócz Polski wzięło udział 50 krajów z całego świata.
Szkoły, które mogą wziąć udział w badaniu, są losowane zgodnie z procedurami międzynarodowymi. Dążąc do zebrania danych reprezentatywnych dla całego kraju, jedynie w wyjątkowych przypadkach dopuszcza się odmowę szkoły lub rodziców ucznia.
W każdej wylosowanej szkole udział w badaniu weźmie jeden lub dwa wylosowane oddziały klasy czwartej, w zależności od liczby oddziałów w danej szkole. Uczniowie z wylosowanych oddziałów będą proszeni o przeczytanie tekstów i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące rozumienia i interpretacji oraz wypełnienie prostej ankiety na temat ich doświadczeń czytelniczych. Całe badanie odbędzie się jednego dnia i potrwa około 3 godzin lekcyjnych. O wypełnienie ankiety będzie też proszony dyrektor szkoły, nauczyciele języka polskiego w wylosowanych oddziałach oraz rodzice badanych uczniów.
Szczegóły organizacyjne oraz harmonogram badania omówią z Państwem zarówno pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych, jak i przedstawiciel firmy ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku sp. z o.o.
W celu zapewnienia aktywnego udziału w badaniu możliwie pełnej liczby wylosowanych uczniów dyrektor szkoły będzie proszony o wyznaczenie Szkolnego Koordynatora Badania. Zadaniem osoby pełniącej tę funkcję będzie wyjaśnienie uczniom celów badania, zachęcenie ich do rzetelnego podejścia do badania i zaapelowanie o wysoką frekwencję. Osoba ta przygotuje też wykaz wszystkich uczniów w oddziałach wylosowanych do badania oraz będzie nadzorować zbieranie zgód rodziców na udział dziecka w badaniu.
Szkoły uczestniczące w badaniu otrzymają specjalny certyfikat.
Badanie PIRLS służy ocenie poziomu nauczania w całym kraju, a nie w poszczególnych szkołach. Wyniki badania zostaną opracowane – podobnie jak w poprzednich edycjach – jedynie w postaci zbiorczych zestawień na poziomie ogólnokrajowym. Lista szkół biorących udział w badaniu i wyniki badania w tych szkołach nie zostaną nikomu udostępnione. Załącznikiem tego listu jest raport z badania PIRLS 2016, w którym zaprezentowano wyniki i wnioski podsumowujące poprzedni cykl badawczy. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami i sposobami prezentacji danych. Na końcu raportu znajdują się również przykładowe teksty i zadania z omówieniem.
Realizacja badania odbędzie się zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych oraz zapisami Kodeksu Cywilnego. Nazwiska uczniów i nauczycieli będą wykorzystane tylko w celach technicznych. Dostęp do nich będą mieć wyłącznie upoważnieni członkowie zespołu badawczego. Po zakończeniu realizacji badania listy nazwisk zostaną niezwłocznie zniszczone (trwale skasowane z nośników elektronicznych, a w wersji papierowej zniszczone komisyjnie). W bazie danych uczniowie i nauczyciele będą identyfikowani wyłącznie na podstawie przypisanych im numerów. Organizatorzy, za pośrednictwem szkoły, zwrócą się do rodziców uczniów z pisemną prośbą o wyrażenie zgody na udział ich dziecka w badaniu.
Realizację badania PIRLS wspiera Ministerstwo Edukacji i Nauki, które powiadomiło o badaniu Wojewódzkich Kuratorów Oświaty.
Stopień trudności Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych był w tym roku rekordowo wysoki. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Sumienna, ciężka praca, pasja i talent zawsze przynoszą efekty :) Wyniki olimpiad dowodzą, że język angielski i matematyka to dziedziny, w których nasi uczniowie brylują. Oto szczęśliwcy, którzy uzyskali paszport do wymarzonej szkoły średniej:
Matematyka
Laureaci:
Weronika Betiuk
Gustaw Gabrylewski
Paweł Michałowski
Finalista:
Maciej Sobolewski - jedyny 5-klasista, który brał udział w etapie wojewódzkim :)
Język angielski
Laureaci:
Iga Hajdukiewicz
Veronica Olechno
Finaliści:
Maja Bujalska
Gustaw Gabrylewski
Maksymilian Palmer
Krzysztof Rogowski
Kochani, jesteśmy z Was bardzo dumni i mamy nadzieję, że na kolejnym etapie edukacji będziecie wciąż realizować swoje pasje z takimi sukcesami.
Praktyczne wskazówki dla rodziców uczniów klas ósmych dotyczące pomocy dziecku w sytuacji stresu przedegzaminacyjnego.
Zachęcamy do przeczytania artykułu.
https://mamadu.pl/139847,staron-dla-mamadu-15-ksiazek-dla-d…
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom - Amelii Gabrylewskiej oraz Hannie Karetko, które wcielają się w rolę księżniczki Turandot w operze Giacoma Pucciniego "Turandot" w OiFP. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Wspólny projekt naszego przedszkola i szkoły "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych" odniósł sukces!
Odbiór nagrody z rąk gospodarzy uroczystości - Podlaskiego Kuratora Oświaty Beaty Pietruszki, Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego oraz dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Iwony Szcześniak to duże wyróżnienie. Galę rozdania nagród uświetnił występ Chóru Miasta Białystok oraz wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Cel konkursu osiągnięty - zintegrowanie uczniów, nauczycieli i rodziców w przeżywaniu świąt narodowych. Brawo!
25 października 2018 roku w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym podsumowano działania podjęte w ramach V edycji "Talentów XXI wieku". 10 uczniów 8 klasy brało udział w zajęciach prowadzonych w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach przez wykładowców Wydziału Architektury, Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, Wydziału Biologiczno-Chemicznego, Wydziału Fizyki, Pedagogiki i Psychologii, Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB oraz Wydziału Lekarskiego z Oddziałami Stomatologii, a także Wydziału Farmaceutycznego i pracowników Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pięciu uczniów naszej szkoły otrzymało certyfikaty i pamiątkowe medale
Projekt wspierał utalentowanych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczyc
Cieszymy się, że nasi uczniowie w tak młodym wieku czują się na uczelniach, jak ryby w wodzie
x
Gratulacje i dalej trzymamy kciuki w pojedynkach na żywo 👏🏼
Ogromny sukces naszych uczniów w konkursie Kangur Matematyczny 2018 - uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w Centrum Edukacji Nauczycieli. GRATULACJE!!!
Zachęcamy do obejrzenia relacji z X Wiosennego Turnieju Tańca, który odbył się z myślą o Małgosi Tomczak.
http://bialystok.tvp.pl/37231505/16052018-godz1830
(minuta 16.06)
Krzyś Wojtacha wygrał w Wilnie Międzynarodowy Turniej Szachowy. Brawo!
Nasi tancerze z klas czwartych zdobyli złote medale na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego. Brawo!
VII MIEJSKI KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ Sing a song pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białystok przyniósł sukcesy naszym szkolnym wokalistkom.
Kategoria zespół: Amelia Gabrylewska, Klaudia Hanusiak, Maja Tyborowska - 1 miejsce
Kategoria soliści: Hania Karetko - 3 miejsce.
Gratulujemy!
Drodzy Rodzice! Pragniemy gorąco podziękować za wsparcie i zaangażowanie! To dzięki Wam i grupie Cyrkplozja na buziach dzieci z białostockich szpitali i domów dziecka pojawią się słodkie uśmiechy . Ilość zebranych słodyczy oraz pieniędzy jest potwierdzeniem naszej wielkiej mocy, którą wspólnymi siłami przekazujemy światu!
Terminarz wojewódzkich konkursów przedmiotowych
Zakresy wymagań: