Nawigacja

Informacja o ochronie danych osobowych

Otrzymane certyfikaty • Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne do klas pierwszych, które odbędzie się 21 lutego o godzinie 10.00 i 14.00.

 • Stopień szkolny przeprowadzany jest w szkołach, do których uczęszczają uczestnicy. Stopień szkolny konkursu rozpoczyna się o godz. 9.00 i trwa 90 minut.

  Więcej informacji znajduje się na stronie https://kuratorium.bialystok.pl/wazne/terminarz-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych-2.html

 • Nasza szkoła przystąpiła do uczestnictwa w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

  Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie, której link znajduje się poniżej.

 • Badanie PIRLS jest przeprowadzane od 2001 roku co 5 lat. Polska brała udział w badaniu w latach 2006, 2011 i 2016 roku. W ostatniej edycji badania w roku 2016 oprócz Polski wzięło udział 50 krajów z całego świata.
  Szkoły, które mogą wziąć udział w badaniu, są losowane zgodnie z procedurami międzynarodowymi. Dążąc do zebrania danych reprezentatywnych dla całego kraju, jedynie w wyjątkowych przypadkach dopuszcza się odmowę szkoły lub rodziców ucznia.
  W każdej wylosowanej szkole udział w badaniu weźmie jeden lub dwa wylosowane oddziały klasy czwartej, w zależności od liczby oddziałów w danej szkole. Uczniowie z wylosowanych oddziałów będą proszeni o przeczytanie tekstów i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące rozumienia i interpretacji oraz wypełnienie prostej ankiety na temat ich doświadczeń czytelniczych. Całe badanie odbędzie się jednego dnia i potrwa około 3 godzin lekcyjnych. O wypełnienie ankiety będzie też proszony dyrektor szkoły, nauczyciele języka polskiego w wylosowanych oddziałach oraz rodzice badanych uczniów.
  Szczegóły organizacyjne oraz harmonogram badania omówią z Państwem zarówno pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych, jak i przedstawiciel firmy ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku sp. z o.o.
  W celu zapewnienia aktywnego udziału w badaniu możliwie pełnej liczby wylosowanych uczniów dyrektor szkoły będzie proszony o wyznaczenie Szkolnego Koordynatora Badania. Zadaniem osoby pełniącej tę funkcję będzie wyjaśnienie uczniom celów badania, zachęcenie ich do rzetel

 • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

  Stopień trudności Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych był w tym roku rekordowo wysoki. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Sumienna, ciężka praca, pasja i talent zawsze przynoszą efekty :) Wyniki olimpiad dowodzą, że język angielski i matematyka to dziedziny, w których nasi uczniowie brylują. Oto szczęśliwcy, którzy uzyskali paszport do wymarzonej szkoły średniej:

  Matematyka

  Laureaci:

  Weronika Betiuk
  Gustaw Gabrylewski
  Paweł Michałowski

  Finalista:

 • Jak wesprzeć dziecko przed egzaminem?

  Praktyczne wskazówki dla rodziców uczniów klas ósmych dotyczące pomocy dziecku w sytuacji stresu przedegzaminacyjnego.

 • Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom - Amelii Gabrylewskiej oraz Hannie Karetko, które wcielają się w rolę księżniczki Turandot w operze Giacoma Pucciniego "Turandot" w OiFP. Jesteśmy z Was bardzo dumni! heart

  Ogromny sukces naszych uczennic! - Obrazek 1

   

 • Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych - Obrazek 1Wspólny projekt naszego przedszkola i szkoły "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych" odniósł sukces!
  Odbiór nagrody z rąk gospodarzy uroczystości - Podlaskiego Kuratora Oświaty Beaty Pietruszki, Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego oraz dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Iwony Szcześniak to duże wyróżnienie. Galę rozdania nagród uświetnił występ Chóru Miasta Białystok oraz wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Cel konkursu osiągnięty - zintegrowanie uczniów, nauczycieli i rodziców w przeżywaniu świąt narodowych. Brawo!

 • Talenty XXI wieku - Obrazek 1

  25 października 2018 roku w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym podsumowano działania podjęte w ramach V edycji "Talentów XXI wieku". 10 uczniów 8 klasy brało udział w zajęciach prowadzonych w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach przez wykładowców Wydziału Architektury, Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, Wydziału Biologiczno-Chemicznego, Wydziału Fizyki, Pedagogiki i Psychologii, Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB oraz Wydziału Lekarskiego z Oddziałami Stomatologii, a także Wydziału Farmaceutycznego i pracowników Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pięciu uczniów naszej szkoły otrzymało certyfikaty i pamiątkowe medale Talenty XXI wieku - Obrazek 2
  Projekt wspierał utalentowanych uczniów w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, medycyny, informatyki, ekonomii, prawa, przedsiębiorczości i treningu kreatywności. 
  Cieszymy się, że nasi uczniowie w tak młodym wieku czują się na uczelniach, jak ryby w wodzie Talenty XXI wieku - Obrazek 3

Nadchodzące wydarzenia

Środa 07.06.2023

Realizowane projekty

Aktualności

Kontakt

 • Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1
  ul. Boruty 18, 15-157 Białystok
 • (85) 676-27-96
  lub 662 777 199

Galeria zdjęć